Piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

 

Spojrzenie Maryi! Uśmiech Maryi! Słodycz Maryi! Majestat Maryi, Królowej niebios i ziemi! Jak księżyc błyszczy na ciemnym niebie, tak samo piękno Maryi wyróżnia się na tle każdego innego piękna, które wydaje się przy Niej cieniem. Maryja jest najpiękniejszym ze wszystkich stworzeń.

W tym obliczu odzwierciedla się nie tylko naturalne piękno. Bóg przybrał Jej duszę pełnią swoich bogactw przez cud swojej wszechmocy i sprawił, że do wzroku Maryi przeszło coś z Jego nadludzkiej i Boskiej godności. Promień Bożego piękna świeci w oczach Jego Matki.

Tradycyjnie, jak co roku, w pierwszą niedzielę po Święcie Narodzenia Maryi Panny, w dąbrowieckim sanktuarium odbył się odpust. Także tym razem, bardzo liczna, bo licząca ponad 100 osób grupa z naszej parafii, ruszyła na pielgrzymi szlak do tego wyjątkowego miejsca, aby zawierzyć swoje prywatne sprawy Świętej Bożej Rodzicielce. Obok tych wszystkich intencji pielgrzymi „nieśli” naszą kłecką parafię. Wszystkim towarzyszyła radość serca, która była wspomagana śpiewem i wspólną modlitwą.

Matko Pocieszenia bądź uwielbiona i wywyższona za wszystko, co dla nas uczyniłaś, błagamy Cię bądź z nami w każdy czas, wspieraj nas.