Pierwszy Różaniec Młodych.

Różaniec to potężna broń. Używaj jej pewnie, a zaskoczą cię skutki. – św. Josemaria Escriva

Dzisiaj rozpoczęliśmy nasze Różańce Młodych, które już od wielu lat odbywają się w Kłecku w październikowe piątki. Tym razem, kiedy trwa jeszcze Rok Eucharystii, nasza młodzież postanowiła w ramach inscenizowanych rozważań różańcowych zatrzymać się nad tajemnicą tego sakramentu, który jest niesłychanie ważny w życiu każdego chrześcijanina.

W pierwszy piątek października, młodzież z eckiego KSMu przybliżyła wszystkim tajemnicę Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas, której w trakcie z jednej z Mszy św. ukazała się Matka Boża i tłumaczyła jej poszczególne elementy celebracji liturgicznej.

Młodzi ukazali, jak ważne jest nie spóźniać się na Mszę św., a także przeżyć dobrze akt pokuty i Liturgię Słowa w trakcie Eucharystii. Zaznaczono również, że podczas każdej Mszy św. są obecni aniołowie i święci. Całości rozważań różańcowych towarzyszyła tradycyjnie iluminacja świetlna i poruszająca muzyka.


Już dziś zapraszamy na następny Różaniec Młodych!