„Pierwszy między równymi” – kilka słów o… [zdjęcia]

W związku z obchodami 600 – lecia prymasostwa w Polsce młodzież z naszego gimnazjum wzięła udział w grze miejskiej pt.: „Pierwszy między równymi”. W środę 24 maja 2017 roku uczniowie ze szkół miasta Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego poprzez udział w edukacyjnej grze miejskiej zgłębiali wiedzę o życiu, działalności i nauce prymasów Polski. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2c: Aleksandra Frąckowiak, Agata Lasecka i Jakub Pluta, którzy pod okiem ks. Damiana Woźniaka stawiali czoła wyzwaniom gry. Musimy się pochwalić, że jako jedyni reprezentowaliśmy szkoły z poza Gniezna. Uczniowie zaprezentowali też strój, jaki nosiły osoby świeckie z czasów epoki kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy uczniom i organizatorom gry.

Ufamy, że to wydarzenie przybliżyło trochę historii prymasostwa i prymasów Polski. Dziękujemy też ks. Proboszczowi za wsparcie i „małe co nieco” dla naszej młodzieży.

Leave a Reply