Pielgrzymowali do Lichenia [zdjęcia]

DSCN2457W sobotę 10 października grupa pielgrzymów z naszej parafii udała się do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Od jakiegoś czasu, co roku pątnicy udają się tam na Procesję Światła. Dołączyły też do nich osoby z okolicznych parafii, aby oddać cześć Matce Bożej.

DSCN2452Tegoroczny wyjazd zorganizowany przez parafię św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku miał szczególny wymiar. Doskonale wpisał się w obchody XV Dnia Papieskiego. Właśnie tam pielgrzymował św. Jan Paweł II w 1999r. i prosił Matkę Bożą o wiarę dla nas wszystkich. Podczas Mszy św. o godzinie 19.00 uczestnicy pielgrzymki modlili się w Bazylice Matki Bożej w intencjach, z którymi przybyli do tego miejsca. Mszy św. przewodniczył sam kustosz Sanktuarium Ks. Wiktor Gumienny MIC. DSCN2447

Trasę do Lichenia wzbogaciła wizyta w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim. Uczestnicy zwiedzili wyremontowany zespół klasztorny, kościół oraz małe Muzeum Misyjne mieszczące się w budynku.

Całość zakończył wspólny różaniec w Bazylice połączony z Apelem i Procesją Światła o godzinie 21.00. Dziękujemy za piękny przykład duchowości Maryjnej naszym pątnikom.

Leave a Reply