Pielgrzymka na Lubelszczyznę – Dzień 4 [zdjęcia]

DSCN6675Czwartek (23 czerwca) był to ostatni dzień pątniczego trudu dla kłeckiej ekipy. Ostatni dzień przyniósł wiele ciekawych wrażeń i przeżyć. Jeszcze przed podróżą powrotną do domu udało się odwiedzić kilka miejsc, które pozostaną na długo w pamięci każdego uczestnika pielgrzymki.

Już wczesnym rankiem rozpoczęto dzień od wspólnej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Archidiecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie. Dalej uczestnicy przejechali do sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy, gdzie poznali historię cudownej figurki NMP. Kolejne miejsce to już sam Kazimierz Dolny – pięknie położone miasto nad Wisłą w powiecie Puławskim na Lubelszczyźnie. Ciekawie położone miasto, piękne zabytki i góra Trzech Krzyży budzi podziw wśród przybywających tam ludzi. Dodatkową atrakcją dla uczestników naszej pielgrzymki był rejs statkiem po Wiśle, gdzie można było podziwiać piękny krajobraz tamtejszego terenu. Na zakończenie pielgrzymki pątnicy podziwiali także zespół pałacowo-parkowy w Puławach oraz znajdującą się tam świątynię Sybilli.

Teraz pozostaje wszystkim czekać kolejnego roku.

Leave a Reply