Pielgrzymka na Lubelszczyznę – Dzień 2 [zdjęcia]

DSCN6404Kolejny dzień pielgrzymowania pełen wrażeń. Po przespanej nocy w Krasnobrodzie nasi pielgrzymi udali się już w stronę Lublina. Miasto, które jest bogate historycznie zaskakuje każdego z nas. Pielgrzymi rozpoczęli zwiedzanie od katedry. Dalej zobaczcie sami…

Dzień 2. Po dobrze przespanej nocy w Krasnobrodzie pątnicy udali się do Lublina. Tam zwiedzili najważniejsze i najciekawsze miejsca, poczynając od katedry, a kończąc na KUL. Stare miasto, ratusz, katedra, podziemia katedry, zakrystia akustyczna, obóz koncentracyjny „Majdanek” i Katolicki Uniwersytet Lubelski są już poznane przez uczestników pielgrzymi. Pielgrzymi noc spędzili w Nałęczowie. Ufamy, że tamtejsze wody zregenerują ich ciała. Dusze z pewnością pokrzepia Eucharystia.

Każdy wieczór pielgrzymkowy zakończony jest Apelem Maryjnym przy akompaniamencie trąbki p. Eugeniusza Jaty, która „zwabia” innych na wspólną modlitwę… Oby tak dalej…

Leave a Reply