Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej [wideo + fotorelacja]

p1050503W sobotę 8 października blisko 160 osób wyruszyło z parafii w Kłecku i Łagiewnikach Kościelnych na pielgrzymkę do Lichenia. W drodze do Licheńskiego Sanktuarium pielgrzymi zwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach oraz Las Grąbliński. Obecny kościół w Kawnicach, jest już siódmy z kolei, zbudowany został w latach 1948-51. W świątyni znajduje się łaskami słynący obraz Matki Bożej Pocieszenia koronowany przez prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego.
Dostępna już fotorelacja i video

Po przybyciu na miejsce pielgrzymi zwiedzili  m.in. papieskie aprtatmenty, kościół p.w. św. Doroty, oraz golgotę. Natomiast wieczorem uczestinczyli w nabożeństwie różańcowym, mszy świętej oraz apelu, którego zwieńczeniem była procesja światła. Organizatorką wyjazdu była s. Klaudia Wawrzyniak.

Leave a Reply