Pielgrzymka do Lichenia
W dniu dzisiejszym pielgrzymowaliśmy do Lichenia. Wyruszyliśmy bardzo liczną grupą – aż 98 osób. Pogoda od samego rana nieco nas zaniepokoiła, ponieważ przez cały czas padał deszcz, jednak jechaliśmy z pozytywnym nastawieniem i radością w sercach.
Pierwszym etapem naszej pielgrzymki był Las Grąbliński. To szczególne miejsce w licheńskim sanktuarium, będące świadkiem objawień Matki Bożej. W maju 1850 roku wydarzyło się tutaj coś niezwykłego – niebo spotkało się z ziemią. Tak można, nieco poetycko, określić objawienie się Matki Bożej ubogiemu pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Od tego czasu miejsce to nabrało szczególnego znaczenia dla pielgrzymów z całej Polski. Każdy z nas mógł osobiście dotknąć kamienia, na którym Matka Boża miała odcisnąć swoje stopy podczas objawienia. W tym wyjątkowym miejscu wspólnie odmówiliśmy nabożeństwo majowe.
Następnie przeszliśmy piękną Drogę Krzyżową. Rozważania przygotowane przez ks. Mikołaja wprowadziły nas w czas głębokiej refleksji i modlitwy.
Drugim etapem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski, gdzie o godzinie 12.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Podczas Eucharystii nasz wikariusz, ks. Mikołaj, koncelebrował Mszę Świętą, zanosząc wszystkie nasze intencje przed cudowny obraz Matki Bożej Licheńskiej.
Skoro było coś dla duszy, musiało być również coś dla ciała. Po modlitwie nadszedł czas na kawę i coś słodkiego w przepięknych ogrodach sanktuarium. Była to także okazja do rozmów, odpoczynku i podziwiania piękna tego miejsca.
Ostatnim punktem naszej pielgrzymki była Koronka do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00. Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do autokarów, aby wyruszyć w drogę powrotną.
W czasie powrotu pożegnaliśmy i podziękowaliśmy naszej Matce za ten cudowny dzień, odmawiając różaniec oraz śpiewając pieśni maryjne. W sercach nieśliśmy wdzięczność za otrzymane łaski, wspólnie przeżytą modlitwę i piękny czas pielgrzymowania.
Serdeczne podziękowania kierujemy do ks. Mikołaja za zorganizowanie tej wyjątkowej pielgrzymki oraz za duchową opiekę nad nami podczas całego wyjazdu.





















































































