Pielgrzymka do Legnicy

W Najświętszej Eucharystii zawiera się bowiem sam Chrystus, nasza Pascha i Chleb żywy, który przez swoje ożywione przez Ducha Świętego i ożywiające Ciało daje życie ludziom.

Jan Paweł II

Chociaż Adwent rozpoczął w Kościele nowy rok duszpasterski Wierzę w Kościół Chrystusowy, to jednak parafialną pielgrzymką do Legnicy, nasi duszpasterze postanowili zwieńczyć wcześniejszy, trzyletni cykl duszpasterski Eucharystia daje życie. W minionym roku odbyło się bardzo wiele katechez i działań mających uświadomić parafianom moc i nadprzyrodzony dar Eucharystii, dzięki której Kościół żyje, a jednocześnie przybliżyć jej tajemnicę. Głoszono specjalne homilie o Eucharystii (Wielki Czwartek, Boże Ciało) oraz specjalne katechezy o tej tematyce (oktawa Bożego Ciała, Różaniec Młodych).

Na zakończenie roku duszpasterskiego kapłani wraz z parafianami udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jacka w Legnicy, gdzie w 2013 roku miał miejsce Cud Eucharystyczny. Ciało Chrystusa pod postacią chleba (hostii) zamieniło się w prawdziwą tkankę mięśnia serca ludzkiego. Pielgrzymi z Kłecka mieli okazję na własne oczy zobaczyć, że w Eucharystii jest obecny prawdziwy Bóg. W tym szczególnym miejscu odbyła się również Msza Święta, którą ks. Proboszcz i ks. Adam sprawowali za naszą parafię. Po Eucharystii proboszcz i kustosz miejsca oprowadził pielgrzymów po świątyni i przybliżył historię cudu. Od św. Jacka nasi parafianie udali się na starówkę, gdzie zwiedzali Mauzoleum Piastów Śląskich w kościele franciszkanów, a także zamek i legnicką katedrę, która na wszystkich wywarła ogromne wrażenie.

Mamy nadzieję, że pielgrzymka do miejsca Cudu Eucharystycznego ożywi naszą wiarę w autentyczną obecność Chrystusa w Eucharystii i pozwoli lepiej przeżyć czas Adwentu.

Za zdjęcia dziękujemy Jakubowi i Robertowi.