Piątek 18:00 – wspólna modlitwa z Papieżem

W piątek 27 marca o godzinie 18.00 papież Franciszek poprowadzi modlitwę na dziedzińcu bazyliki św. Piotra, przy pustym placu. Podczas nabożeństwa czytane będzie Słowo Boże, odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a na koniec Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” z możliwością otrzymania odpustu zupełnego. Modlitwa potrwa około godziny. W tym czasie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Po wysłuchaniu Słowa Bożego, papież Franciszek poprowadzi medytację. W tym czasie przed Bazyliką Świętego Piotra będzie wystawiony obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego (Salus Populi Romani) z Bazyliki Matki Bożej Większej oraz krzyż z kościoła św. Marcelego. Przed tymi wizerunkami Pana Jezusa oraz Matki Bożej rzymianie modlili się w minionych wiekach o ustanie epidemii i zostali wysłuchani.

Modlitwa z papieżem Franciszkiem będzie transmitowana na oficjalnym kanele watykańskim na YouTube VaticanNews → TUTAJ oraz w TV Trwam i Radiu Maryja, jak również w innych środkach społecznego przekazu.