Patronalne święto KSM i KDM

Młodzi nie są nadzieją Kościoła, tylko są teraźniejszością Kościoła. Nie chodzi o to, żeby przygotować młodych, by za lat 25, kiedy my się zestarzejemy, mogli wziąć Kościół na swoje barki, ale chodzi o to, żeby zobaczyć to miejsce, jakie dzisiaj mają w Kościele, który jest ciałem i ma wiele członków. Oni są w Kościele dzisiaj. I nie tyle liczą się rzeczy, które robimy dla nich jako Kościół, tylko z nimi. Tym bardziej, że młody człowiek najlepiej się uczy w procesie działania, nie tylko teoretycznie coś poznając, tylko właśnie angażując się. abp Grzegorz Ryś

Rok liturgiczny dobiega końca. Za kilka dni rozpoczynamy Adwent. Jednak zanim to nastąpi obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ale też w tym dniu świętuje Kłeckie Duszpasterstwo Młodzieży.

W tym dniu młodzi przypominają sobie prawdę, że Jezus Chrystus jest Królem! Pragną aby stał się Panem ich życia. Uroczystą Mszę Świętą w intencji młodych odprawił ks. Adam Piechowiak.

Módlmy się, za tych młodych, w których sercach rozbrzmiewa Ewangelia. Niech tą Dobrą Nowinę zanoszą do swoich domów, szkół, miejsc pracy, wszędzie tam gdzie będą spotykać się z ludźmi. W dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne, ale zarazem trudne  i wymagające. Prośmy dla nich o odwagę i otwartość serc. Niech nigdy nie przestaną być świadkami Ewangelii, świadkami tego, że Jezus Chrystus jest Królem Wszechświata.