Patron kierowców – św. Krzysztof

Wszechmogący Boże, Stwórco świata i ludzi, błagamy Cię przez zasługi św. Krzysztofa o serca czułe dla bliźnich, pozbawione egoizmu i samolubstwa.

W dniu dzisiejszym obok wspomnienia św. Jakuba Większego Apostoła, przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Jest patronem nie tylko kierowców, ale wszelkich zawodów związanych z transportem – a więc przewoźników, flisaków, pielgrzymów, turystów, marynarzy i tragarzy. Podczas dzisiejszej Mszy Świętej w naszej świątyni zgromadzili się kierowcy, aby wspólnie wypraszać błogosławieństwo u Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa, oraz za Jego przyczyną dziękować Dobremu Ojcu w Niebie za bezpieczne podróże i powroty do domu. Tradycyjnie po wspólnej modlitwie w kościele, zgromadzone wokół naszej świątyni pojazdy zostały pobłogosławione, a każdy z kierowców otrzymał mały upominek.