Parafialny festyn rodzinny [wideo + zdjęcia]

P11006263 maja na boisku Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kłecku odbył się już drugi Parafialny Festyn Rodzinny.  W tym roku uczestnicy budowali wspólnie Kościół z przyniesionych przez siebie cegiełek – przedstawiając w wizualny sposób, tegoroczne hasło roku duszpasterskiego, „Kościół naszym domem”. Na przyniesionych papierowych cegiełkach wypisane były imiona członków rodzin. Festyn rozpoczął się wspólną modlitwą podczas nabożeństwa majowego.  Uczestnicy festynu zetknęli się również z żywą historią. W nieoczekiwanym momencie Pan Adam Serwatka – dyrektor SOSW, a zarazem konferansjer festynu powiadomił wszystkich, o zbliżającym się zaprzęgu konnym z królem Stanisławem Augustem Poniatowskim jego towarzyszką oraz marszałkiem Sejmu Czteroletniego Stanisławem Małachowski. Przybyli niezapowiedziani goście wzbudzili bardzo duże zainteresowanie wśród widzów. Marszałek Małachowski odczytał fragment Konstytucji  3 maja a uczestnicy skandowali vivat vivat król, machając przy tym kolorowymi chorągiewkami. Kolejnym punktem programu była wspólna biesiada, czyli coś dla ciała i ducha. Podczas której można było skosztować smakołyków przygotowanych przez gospodynie z prawie wszystkich sołectw naszej parafii m.in Gorzuchowa, Charbowa, Kolonii, Wilkowyji oraz samego Kłecka. Na festynie zaprezentowali się również: kłeccy strażacy, członkowie  Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy oraz zaprzęg konny z Dworku Róży Poraja, którym mogli przejechać się wszyscy uczestnicy festynu. Wspólne świętowanie zakończyło  się wypuszczeniem w niebo lampionów  i odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego. Poniżej video z przebiegu festynu  oraz niebawem obszerny fotoreportaż.

Leave a Reply