Parafialny festyn rodzinny [fotorelacja]

3 (1)1 maja odbył się w Kłecku Parafialny Festyn Rodzinny z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Na boisku Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kłecku licznie zgromadzili się parafianie, aby wspólnie podziękować Bogu za dar beatyfikacji naszego rodaka. Spotkanie rozpoczęło się od uformowania serca z żywych kwiatów przynoszonych przez uczestników festynu, w szczególności dzieci, i przywitaniu gości przez dyrektora szkoły – pana Adama Serwatki. Następnie odprawione zostało nabożeństwo majowe przez ks.proboszcza Mirosława Kędzierskiego, a po nim przy akompaniamencie orkiestry zaśpiewano „Barkę”, jedną z ulubionych pieśni Karola Wojtyły.

Przyjemnym zaskoczeniem była słodka niespodzianka – wielki tort dla wszystkich gości przedstawiający flagę papieską i maryjną na tle barw narodowych. Następnie rozpoczęły się występy artystyczne zaprezentowane przez dzieci i młodzież. Jednym z głównych punktów programu był rodzinny konkurs wiedzy o Janie Pawle II, w którym wzięło udział 5 rodzin. Przez długiczas wszystkie rodziny odpowiadały bezbłędnie, dopiero ostatnie pytania wyłoniły zwycięzców konkursu. Pierwsze miejsce zajęła rodzina państwa Kupczyńskich  a drugie państwa Jałoszyńskich.  Nagrodami były zaproszenia na rodzinny obiad i kawę w restauracji „Kłeckowianka”.  Podczas trwania festynu dużym powodzeniem cieszyły się przejażdżki bryczką, był także przygotowany specjalny kącik dla malucha. Imprezie towarzyszyła wystawa prac plastycznych, których tematem było życie i pontyfikat Jana Pawła II. Wśród wspaniałej atmosfery duchowego przeżycia nie zabrakło również czegoś dla ciała:
każdy mógł spróbować kiełbasek z grilla, bigosu, a także wypieków i wiejskich specjałów przygotowanych przez gospodynie z okolicznych wiosek. Na zakończenie wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski.

filmiki z festynu na kanale parafiaklecko:

opracowanie: B. Borowiak, fot. M. Bielawska

Leave a Reply