Parafialny Festyn Rodzinny 2014 zapraszamy!

  1. W Uroczystość NMP Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny, o godz. 10,oo, zostanie odprawiona Msza w intencji Ojczyzny. Dopołudniową część uroczystości zakończymy przejściem pod pomnik i złożeniem kwiatów. Niech ta Uroczystość i przypadający 2 maja Dzień Flagi RP, zachęci nas do przystrojenia domów barwami narodowymi.

  2. Po południu zapraszamy na dalszą część świętowania w ramach Parafialnego Festy­nu Rodzinnego. Festyn odbędzie się jak zwykle w OSW w Kłecku. Rozpoczniemy o godz. 17,oo. Nabożeństwem majowy. Kontynuować będziemy tworzenie PARAFIALNEJ BIBLII RODZINNEJ (Wpisujemy lub wklejamy do przygotowanej księgi jedno, ulubione zdanie z Pisma Św. podpisane przez rodzinę). Dalej bieg rodzinny (biegnie rodzic z dzieckiem – zapisy w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej), wspólne śpiewnie pieśni patriotycznych (zabrać ze sobą śpiewniki z ubiegłego roku, przygotować instrumentyt), gry, zabawy i niespodzianki. Część biesiadna festynu to dzieło ludzi życzliwych i skorych dom pomocy. Włączyć się może każdy – można przynieść coś dobrego na biesiadny stół. (Mile widziane papieskie kremówki). Na zakończenie losowanie nagrody głównej. Aby zdobyć fundusze na festyn, rozprowadzamy cegiełki w cenie 10 zł. (ministranci przed kościołem). Podpisane cegiełki (Imię, nazwisko i adres), w czasie festynu będzie można wrzucić do urny i zostanie wylosowana nagroda. Nagrodą jest pielgrzymka do Rzymu. Będą też inne nagrody pochodzące z fantów złożonych przez ofiarodawców.(Dwie palety drewna kominkowego, okolicznościowe monety 2 zł z papieżem). Nadal można składać dary do loterii fantowej. Zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21,oo. Ser­decznie zapraszamy na wspólną modlitwę i rodzinne świętowanie. Prosimy, aby dziewczynki przyszły w białych strojach i z wiankami na głowie.

  3. W niedzielę, ciąg dalszy majowego świętowania. Dom Kultury w Kłecku zaprasza do amfiteatru na okolicznościowy program i koncert Orkiestry dętej z Mieściska. Początek o godz. 15,3o.

Leave a Reply