Parafialne dziękczynienie w Toruniu

W miniony czwartek mała trzódka, reprezentująca naszą parafię, udała się z pielgrzymką do Torunia do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Na pewnym etapie wspólnego zwiedzania Torunia najczęściej powtarzającym się stwierdzeniem były słowa: ,,o Boże, znowu schody!” Faktycznie, trzeba przyznać, że wspomniane schody wpisują się głęboko w DNA tej pobożnej wyprawy i nie chodzi tu tylko o stopnie, które trzeba było pokonać, aby wspiąć się na kolejne miejsce Toruńskiej starówki, będące wyraźnym znakiem historii naszej ojczyzny, lecz także o te, które dotykały samych spraw organizacyjnych wyjazdu. Jakby tego jeszcze było mało, można było odnieść wrażenie, że nawet natura sprzysięgła się przeciwko nam, ponieważ wyruszaliśmy w drogę, gdy nad naszym miastem szalała burza i niemała ulewa. Tak czy owak, udało się nam pokonać wszystkie schody i odbyliśmy naszą parafialną, dziękczynną pielgrzymkę do wyjątkowego miejsca, o którym bez cienia wątpliwości można powiedzieć, iż jest naznaczone żywą obecnością Św. Jana Pawła II. Niemałym przeżyciem było również włączenie się we wspólną modlitwę różańcową na antenie ,,Radia Maryja” i samo odwiedzenie tego miejsca. Bogu niech będę dzięki za to, że zechciał wesprzeć swoim błogosławieństwem tę wyprawę i pozwolił cieszyć się jej owocami! Oby Pan Bóg dalej spoglądał na nas swoim łaskawym okiem!