Parafialna pielgrzymka do Torunia – ZAPROSZENIE!

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II zostało wzniesione jako wotum wdzięczności za dar pontyfikatu i życia naszego Wielkiego Rodaka. Ta wybudowana w ekspresowym tempie świątynia, konsekrowana 18 maja 2016r. przez J.E. ks. kard. Zenona Grocholewskiego, ks. kard. Stanisława Dziwisza, ks. abp Mieczysława Mokrzyckiego oraz ks. abp Celestino Migliore, to także konkretny znak przypominający każdemu chrześcijaninowi o jego powinności świadczenia o Bogu swoim życiem w codzienności – niesienia Chrystusa braciom i siostrom, tak jak to czyniła Jego i nasza Matka. Wspólna pielgrzymka, do tego jakby nie było ważnego już miejsca na mapie polskich sanktuariów, będzie okazją do osobistego włączenia się w to wielkie narodowe dziękczynienie oraz zawierzenia Dobremu Bogu za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny oraz oddanego Jej całym sercem i życiem Syna, Świętego Jana Pawła II, spraw naszego życia i codzienności podczas wspólnej Eucharystii sprawowanej w tymże Sanktuarium. Wyjazd planowany jest na czwartek 10 sierpnia 2017r. o godz. 7.00, a jego koszt to 45PLN/os. W cenę wyjazdu jest wliczone także zwiedzanie razem z przewodnikiem m.in. starówki toruńskiej wpisanej na listę zabytków UNESCO. Ponadto włączymy się we wspólną modlitwę różańcową prowadzoną na antenie ,,Radia Maryja” podczas ogólnopolskiej audycji o godz. 12.15.

Serdecznie zapraszamy!

Ramowy plan wyjazdu

  • 6.45 zbiórka
  • 7.00 wyjazd do Torunia
  • 9.30 zwiedzania Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II razem z kustoszem Sanktuarium
  • 10.00 wspólna Eucharystia
  • Ok 11.00 zwiedzanie budynków Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz ,,Radia Maryja’’
  • 12.15 wspólna modlitwa różańcowa na antenie ,,Radia Maryja” podczas ogólnopolskiej audycji
  • Zwiedzanie starówki toruńskiej wpisanej na listę zabytków UNESCO w towarzystwie przewodnika
  • Chwila dla siebie ?
  • Powrót do Kłecka do 20.00