Parafia pomaga!!!

W minioną niedzielę obchodziliśmy 40. rocznicę święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Prośbą Jubilata była rezygnacja z okolicznościowych kwiatów i prezentów, a pieniądze na to przeznaczone, oraz ofiara zbierana na Mszy Świętej miały zostać przekazane Fundacji Sięgnij Nieba. Fundacja ta zajmuje się budowaniem studni głębinowych w Afryce.

Jednym z krajów dotkniętych brakiem wody jest Burkina Faso. Nielicznie występujące tu wody śródlądowe nie nadają się do spożycia z powodu dużego zabrudzenia. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób.

https://siegnijnieba.pl/budowa-studni

Fundacja od 2015 roku prowadzi misję, której celem jest zakończenie kryzysu wodnego w kolejnych wioskach z regionu Sahelu, a dzięki pomocy hojnych Darczyńców, każdego roku kolejne kilka tysięcy ludzi może cieszyć się czystą wodą pitną w swoich miejscowościach.

Ksiądz Proboszcz zebraną ofiarę przeznaczy na budowę STUDNI DLA KALSÉ. Mieszkańcy Kalsé od lat mierzą się z poważnym problemem braku wody. Mają studnię kopaną z wodą pełną chorób i pasożytów. W trakcie pory suchej wody z tej studni brakuje dla ludzi. Stąd muszą chodzić do innej miejscowości 3 km w jedną stronę, by pozyskać wodę do picia. Studnia głębinowa będzie wielkim darem dla 100 rodzin (700 osób).

Kwota przeznaczona na ten cel to 14 379,78 złotych.