„Oto jest dzień, który dał nam Pan” – I Komunia Święta [zdjęcia]

IMG_2320Kolejna szczególna data w życiu naszej wspólnoty to 10 maja 2015r. Tego dnia o godzinie 11.00 odbyła się w naszym kościele parafialnym I Komunia Święta. W 35 małych sercach dzieci po raz pierwszy zagościł Pan Jezus pod postacią chleba i wina. Dokumenty Soboru Watykańskiego II mówią o eucharystii, że jest „źródłem i szczytem całego życia chrześcijańskiego” oraz „dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie”. Oznacza to, że dzieci z parafii św. Jerzego i Jadwigi w Kłecku otrzymały najpiękniejszy dar. IMG_2336

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski – proboszcz parafii, który skierował także do wszystkich słowo. Podkreślił w nim, że w sposób szczególny  „przez ten kolejny sakrament dzieci stały się przyjaciółmi Jezusa”. To przed nimi otworzyła się kolejna droga – droga życia Ciałem i Krwią Jezusa. Ks. Proboszcz podkreślił bardzo mocno ich Boże wybranie. Bóg, który powołał przed laty ich do życia, zechciał aby jeszcze bardziej stali się uczestnikami Bożej chwały.

IMG_2724Po południu natomiast wszystkie dzieci uczestniczyły w nabożeństwie majowym podczas którego dziękowały Bogu przez ręce Maryi za otrzymany dzisiaj sakrament. Na koniec serdecznie podziękowały ks. Mirosławowi Kędzierskiemu, siostrze Wenancji Matuszczak i rodzicom za przygotowanie ich do tego wydarzenia. Nie zabrakło podziękowań płynących w stronę ks. wikariusza, ks. diakona oraz wszystkich osób, które towarzyszyły im przez ostanie miesiące.

„Zbliżam się w pokorze i niskości swej; Wielbię Twój majestat w Hostii tej. Tobie dziś w ofierze serce daję swe; O, utwierdzaj w wierze, Jezu, dzieci Twe”.

Leave a Reply