OTK 2016… Co to? Gdzie? Po co? [zdjęcia]

orszak_logoW naszej wspólnocie parafialnej rozpoczęły się przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który będzie miał miejsce w Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2016r. Orszak był już organizowany, ale nie w takiej formie. Pragniemy, aby wspólnota przeżyła wspomniany dzień promując wartości prorodzinne i społeczne. Jest to okazja, aby na ulicach miasta zamanifestować naszą wiarę w Jezusa Chrystusa.

DSCN1464
Uczestnicy spotkania…

Pierwsze spotkanie organizacyjne odbyło się 9 grudnia 2015r. Nastąpił podział obowiązków i wyznaczono sobie określone zadania na najbliższe dni. Ks. Mirosław Kędzierski i organizatorzy wprowadzili zainteresowanych w tematykę i organizację OTK.

Orszak Trzech Króli to religijna, społeczna, oddolna impreza polegająca na przemarszu aktorów przebranych za trzech króli, dwór i wojsko, Świętą Rodzinę, Aniołów, diabłów, Heroda, itp. Scenariusz Orszaku nawiązuje do tradycji jasełek i jest oparty na przekazie Biblijnym.

DSCN1472
Pierwsza praca w zespołach.

Celem imprezy jest promocja postawy obywatelskiej, poczucia więzi z miastem i uczczenie święta. Cele te są realizowane poprzez umożliwienie wielu obywatelom wspólnego śpiewania kolęd podczas przemarszu ulicami miasta i włączenie się do grona kolędników poprzez włożenie tekturowych koron na głowę. Impreza ma charakter edukacyjny. Przemarsz króli i ich orszaków kończy się przy stajence, gdzie rozpoczyna się wspólne kolędowanie.

DSCN0799
Uroczystość Objawienia Pańskiego 2015

Orszaki królewskie są niezwykle kolorowe i interesujące. Po raz pierwszy w takiej formie chcemy zorganizować takie przedsięwzięcie z parafianami i mieszkańcami gminy i miasta Kłecko. Wydarzenie połączone jest z Mszą Św. 6 stycznia ok. godziny 11.30 w kościele parafialnym. Po Mszy odbędzie się złożenie darów przez króli przy żywej szopce w ogrodzie plebanijnym, dalej wspólne kolędowanie z najmłodszymi. Na uczestników będzie czekał gorący napój.

Nie może zabraknąć Ciebie i Twojej rodziny!

Leave a Reply