Ostatnie Roraty Młodych

«Nie bój się Zachariaszu! Twoja prośba została wysłuchana: żona twoja Elżbieta urodzi ci syna» 

Ostatnie Roraty Młodych w naszej parafii. Dziś Mszy Świętej przewodniczył ks. Marcin Kąkol, wikariusz w parafii pw. Świętego Ducha w Pobiedziskach. Podczas homilii nawiązał do dzisiejszej Ewangelii, która mówiła o zapowiedzi narodzin św. Jana Chrzciciela. Mówił, że Słowo Boże to swoistego rodzaju obietnica. Nawet kiedy jesteśmy prawi – jak Zachariasz i Elżbieta, ale nie do końca wychodzi dobrze, może dobrze się spowiadamy ale nie potrafimy wyzwolić się z niewoli grzechu, jesteśmy dobrym mężem, żoną, księdzem, a nie wychodzi tak jak chcemy, to właśnie Bóg daje obietnicę, że odmieni nasz los. Czasami na tą odmianę trzeba czekać , bardzo długo czekać, ale warto.

Po Eucharystii, tradycyjnie była ciepła kawa i coś na ząb.

Zdjęcia: Weronika i Jakub