„Orzeł i Krzyż Wielkie Zwycięstwa”

Kto ty jesteś? Polak mały! Jaki znak twój? Orzeł biały?

Ponad 1000-letnia historia Polski jest bardzo bogata. Opiewa w wydarzenia podniosłe i takie, które nie dały powodów do dumy. Były wielkie zwycięstwa ale też spektakularne porażki. Naród polski doświadczył wielkości i potęgi kiedy terytorium sięgało „od morza do morza”. Przyszły też czasy gdy doświadczyliśmy niewoli i upokorzeń. Taką właśnie historię naszego narodu pokazują aktorzy-wolontariusze z Parku Dzieje w Murowanej Goślinie.

W piątek 16 lipca z naszej parafii został zorganizowany wyjazd na widowisko  „Orzeł i Krzyż Wielkie Zwycięstwa”. To spektakularna opowieść o losach Polski i Polaków od założenia Państwa Polskiego aż do czasów nam współczesnych. W tym roku motywem przewodnim były Wielkie Zwycięstwa! Można było zobaczyć charakterystyczne momenty wielkiego zwycięstwa pod Grunwaldem, szarżę husarską pod Wiedniem, środek Bitwy Warszawskiej 1920, gdzie zalew czerwonoarmistów został brawurowo rozbity przez manewr oskrzydlający wojsk Piłsudskiego.

Wszystkim uczestnikom wyjazdu mimo niepewnej pogody humory dopisywały. Wszystkich zachęcamy do odwiedzenia Parku Dzieje i obejrzenia spektaklu.