Orszak w Królewskim Mieście Kłecku

Trzej Królowie symbolizowali w tym roku władców Polski, którzy wpłynęli na historię miasta. Baltazar – Bolesław Pobożny, który nadał naszej miejscowości w roku 1255 prawa miejskie. Kacper – Jan Kazimierz, który dał drewno z borów królewskich na odbudowę miasta po pożarze z początku XV wieku. Melchior – Zygmunt III, który w roku 1596 odnowił prawa miejskie, a za jego rządów zakończyła się budowa naszego kościoła parafialnego pw. św. Jerzego i św. Jadwigi.

Ważnym momentem dzisiejszego dnia było symboliczne przekazanie nowego herbu Kłecka, który oficjalnie zostanie przyjęty w tym roku. Herb przedstawia Orła Piastowskiego na czerwonej tarczy co oznacza, że Kłecko było pod opieką królewską.

Przez ostatnie 10 dni zachęcaliśmy do udziału w konkursie na Orszakową Krzyżówkę. Spośród przyniesionych dziś poprawnie rozwiązanych krzyżówek rozlosowano kilka atrakcyjnych nagród.

Dziękujemy mieszkańcom, dzieciom, królom, Świętej Rodzinie za udział w tegorocznym Orszaku. Osobne podziękowania kierujemy do firmy p. Jacka Leśnego za przygotowanie ciepłych napojów i smacznych przekąsek. Nie zapominamy też o tych wszystkich, którzy przyczynili się do przygotowania i zabezpieczenia tegorocznego Orszaku.