Orszak Trzech Króli już za moment…

orszak_logoPrzed nami uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym roku pragniemy włączyć się do grona 400 miast w Polsce organizujących plenerowe wydarzenie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Hasło tegorocznego Orszaku: „Nade wszystko Miłosierdzie”. Miłość. Pokój. Przebaczenie.

Kilka informacji organizacyjnych.
PRZEZ MIASTO PRZEJDĄ TRZY ORSZAKI I SPOTKAJĄ SIĘ W AMFITEATRZE MIEJSKIM.
Stąd parafia została podzielona na trzy części:

ORSZAK NIEBIESKI (AFRYKAŃSKI) – do orszaku należą Czechy, Dziećmiarki i część miasta na lewo od ulicy Gnieźnieńskiej, Paderewskiego, lewa część Rynku i Domańskiego (jadąc od Gniezna ulice Słoneczna, Armii Po-znań, Dworcowa, Czerniejewska, Czarnieckiego, Wojtkowiaka, Jeziorna i Wodna.
MIEJSCE SPOTKANIA PLAC TARGOWY.

ORSZAK ZIELONY (AZJATYCKI) – do orszaku należą Kolonia i Biskupice i część miasta po prawej stronie ul. Gnieźnieńskiej, Paderewskiego i Domańskiego. (Ulice Karniszewska, Targowa, Majdany, Spacerowa, Kościelna, Kościuszki i Glinki.)
MIEJSCE SPOTKANIA – PLAC PRZY OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM.

ORSZAK CZERWONY (EUROPEJSKI) – do orszaku należą wioski Polska Wieś, Wilkowyja, Gorzuchowo i Charbowo.
MIEJSCE SPOTKANIA PLAC PRZY STACJI PALIW NA UL. PADEREWSKIEGO.
W swoich miejscach orszaki spotykają się o godz. 10,3o i swoimi drogami udają się do Amfiteatru. Tutaj krótka inscenizacja spotkania w Pałacu Hero-da i wspólne przejście do kościoła na Mszę o godz., 11,3o. Po Mszy Trzej Królowie wraz ze swymi orszakami udają się do stajenki w ogrodzie plebanii, by tam złożyć dary. Spotkanie zakończy się wspólnym kolędowaniem. Każdy orszak otrzyma 200 koron w swoich kolorach, sztandar w kolorze orszaku, śpiewniki, nalepki i chorągiewki dla dzieci.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się do wspólnego świętowania i manifestowania swojej wiary.

ORSZAK TWORZĄ WSZYSCY MIESZKAŃCY PARAFII I CI KTÓRZY PRAGNĄ WRAZ Z NAMI ŚWIĘTOWAĆ I MANIFESTOWAĆ SWOJĄ WIARĘ. Dla-tego prosimy aby mieszkańcy poszczególnych części parafii spotkali się w wyznaczonych miejscach. Tam rozdawane będą chusty w kolorach danego orszaku. Można samemu elementy swego ubioru dobrać w kolorach swego orszaku.

Ciekawe, który król zgromadzi najliczniejszy Orszak.

Informacje o ogólnopolskiej akcji ORSZAK TRZECH KRÓLI oraz mobilną aplikację można znaleźć na stronie http://orszak.org/

Leave a Reply