Orszak Trzech Króli 2019r.


Motywem przewodnim tegorocznego OTK była zachęta do głębokiej refleksji nad pamiętnymi, wypowiedzianymi czterdzieści lat temu, słowami św. Jana Pawła II, a także zachęta do zbiorowego wysiłku na rzecz budowania lepszego świata, budowania dobra w naszej Ojczyźnie i do osobistej pracy nad przemianą naszych serc.
O godz. 15,oo Orszak spotkał się na Rynku i wraz z Trzema Królami, wyruszył w drogę, aby zanieść do Stajenki nasze pragnienia odnowy oblicza ziemi, odnowy naszej Ojczyzny oraz odnowy serca każdego z nas. Po drodze spotkaliśmy nienawistnego Heroda, który próbował zatrzymać nas w swoim pełnym pychy, złości i zazdrości pałacu, w którym odmiana oblicza kojarzy się jedynie ze zmianami powierzchownymi. Minęliśmy Gospodę, w której „nie chcą otworzyć drzwi Chrystusowi” i w której byliśmy namawiani do życia w brudzie i moralnym bałaganie. Byliśmy też świadkami Walki Dobra ze Złem. Diabły próbowały nas przekonać, abyśmy nadal trwali w naszych grzechach, nie pracowali nas sobą, odrzucili postanowienia poprawy i zaniedbali spowiedź. Na szczęście, Aniołowie zwyciężyli! Wraz z Trzema Królami złożyliśmy pokłon Dzieciątku w Amfiteatrze miejskim. Na zakończenie wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie na najpiękniejsze przebranie zostały zostanie odpowiednio uhonorowane.