Orszak Trzech Króli 2017 w Kłecku [zdjęcia]

515 miejscowości na mapie Orszaku Trzech Króli 2017!  Po raz pierwszy w 9-letniej historii tych największych na świecie ulicznych jasełek liczba miejsc w Polsce, w których odbył się Orszak, przekroczyła pół tysiąca. Do tych miast zalicza się i nasze Kłecko…

Po raz kolejny w Kłecku odbył się Orszak Trzech Króli. Mieszkańcy parafii św. Jerzego i św. Jadwigi ruszyli po ulicach miasta, aby manifestować swoją wiarę i głosić całemu światu „Pokój i Dobro”.

Hasło tegorocznego orszaku to słowa franciszkańskiego pozdrowienia, a więc do Kłecka został zaproszony franciszkanin. Ojciec Zenon Garus Ofm Conv, który przewodniczył Mszy św. i wygłosił homilię to proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia Pani Gniezna. Dokładnie o godz. 11.00 na kłeckim rynku ks. kan. Mirosław Kędzierski (proboszcz), o. Zenon (franciszkanin) i p. Adam Serwatka (burmistrz) otworzyli kolejny już w Kłecku OTK i zaprosili rodziny do celebrowania tajemnicy Objawienia Pańskiego. Nie zabrakło też naszych maluchów, którzy w barwnych przebraniach kolędowali w świątyni. Po zakończonej Eucharystii parafianie i goście przeszli do plebanijnych ogrodów na małą strawę dla ciała.

Tegoroczna rola św. Rodziny przypadła Państwu Dariuszowi i Emilii Kędziora, a małego Jezusa zagrał ich syn Jasiu. Dziękujemy za to poświęcenie i życzymy im wiele radości!

Serdeczne podziękowania należą się organizatorom OTK 2017

i wszystkim, którzy swoją pracą i czasem pomogli przygotować całe to widowisko! 

To nasze wspólne dzieło! Udało się!

Leave a Reply