Ogłoszenia parafialne

1. Dziś, kolejna akcja honorowego krwiodawstwa pod hasłem „Świąteczna kropla krwi”. Punkt krwiodawstwa czynny w Dom Kultury od godz. 9oo do 13,oo. Wszystkich, którzy mogą, zachęcamy do oddawania krwi, która ratuje życie.

2. Zapraszamy na Roraty. Roraty dla młodzieży i dorosłych w każdy poniedziałek o 6,oo rano, a po roratach dla młodych śniadanie i kawa na salce. Roraty dla dzieci od wtorku do piątku o godz. 7,oo. Przypominamy o konkursie na własnoręcznie wykonany lampion adwentowy. Tym razem do lampionów, które wezmą udział w konkursie trzeba dołączyć albo opis albo rysunek pokazujący dobro, które udało się wykonać jako postanowienie adwentowe. Dla ośmiu wyróżnionych prac przewidziano bardzo atrakcyjna nagrodę.

3. W czwartek, od godz. 17,oo, adoracja Najśw. Sakramentu. Zapraszamy.

4. W czwartek, 14 grudnia, po wieczornej Mszy, kolejne spotkanie w ramach „Szkoły Słowa Bożego”. Ks. Prof. Paweł Podeszwa podejmie dwa tematy:
    – Jak Biblia „zamieszkała” miedzy nami.
    – Baranek paschalny.
  5. W kaplicy Matki Bożej, został wystawiony kosz, do którego można składać dary, owoce tegorocznej akcji „Choinka miłości”. Akcją obejmujemy podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Dziś gościmy Siostry Elżbietanki, które prowadzą Dom w Łopiennie. Siostry opowiedzą o życiu i problemach Domu a po Mszach, przed kościołem będą zbierały ofiary do puszek.

6. Od 9 do 16 grudnia trwa w naszej archidiecezji peregrynacja relikwii Bł. Rodziny Ulmów. W nocy z 15 na 16 grudnia u Sióstr, w Gnieźnie modlitwa w intencji rodzin i nocne czuwanie dla wszystkich chętnych. O godz. 12,oo, w katedrze rozpocznie się uroczysta Mszę św. pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, podczas której będzie miało miejsce zawierzenie rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej wstawiennictwu błogosławionej rodziny Ulmów. Na zakończenie relikwie przekazane zostaną przedstawicielom archidiecezji poznańskiej. W naszej parafii będziemy gościć relikwie Bł. Rodziny Ulmów, w niedzielę 26 maja.

7. Życzymy miłej niedzieli i błogosławieństwa na czas adwentu.

Szczęść Boże – duszpasterze

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Władysława Miedzianowskiego. Wieczny odpoczynek….