„Odważnie twórzmy pokój”- Światełko z Betlejem w Kłecku.

dsc09646

Tradycyjnie w grudniu skauci z całego świata przygotowują się do przyjęcia symbolu pokoju i pojednania – Betlejemskiego Światła Pokoju. W piątek (9 grudnia), po raz dwudziesty szósty, płomień został rozpalony w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie, niesiony rękoma skautów, przybył do Wiednia, a stamtąd na Słowację i dalej do Polski.W sobotę (24 grudnia) Światło dotarło także do naszej parafii.

Mszę Świętą o godzinie 10.00 odprawił ks. kan. Mirosław Kędzierski. W trakcie liturgii zostały też rozdane drobne upominki dla wszystkich, którzy własnoręcznie wykonali lampion i systematycznie uczestniczyli w roratach.

Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi. (Mt 5, 9)

Świat spowity jest konfliktami i wojnami. My, ludzie bardzo potrzebujemy pokoju wokół siebie, a przede wszystkim w sobie. Zapalone w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa światło jest symbolem pokoju, który jest darem. Dlatego tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Odważnie twórzmy pokój”.

Leave a Reply