Odpust parafialny ku czci Św. Jadwigi

Od 40 lat szesnasty dzień października to wyjątkowa data dla wszystkich Polaków. Dla naszej parafii dzień ten jest wyjątkowy z racji przypadającego liturgicznego wspomnienia Św. Jadwigi Śląskiej, patronki kłeckiej parafii. W tym roku uroczystości odpustowej przewodniczył O. Wojciech Prus – Dominikanin, kontynuator lednickiego dzieła O. Jana Góry. Ojciec Wojciech w słowie, które skierował do wszystkich zgromadzonych zwrócił uwagę na wyjątkowość dzisiejszego dnia, który splata ze sobą niezwykłe postacie, ważne nie tylko dla naszego narodu, a także Kościoła powszechnego. Przypomniał nauczanie Świętego papieża Jana Pawła II, a także wypełnienie się ewangelicznego orędzia w życiu naszej Świętej Patronki. Szczególnie mocno wyakcentował zaufanie, które jest cechą życia człowieka, umiejętnością, predyspozycją, pozwalającą budować właściwe i poprawne relacje międzyludzkie, a przede wszystkim wiązać się z Bogiem. Obyśmy umocnieni łaskami odpustowymi, związani na nowo z Bogiem, potrafili w duchu zaufania iść przez życie wzrastając w świętości na wzór naszych wielkich i świętych rodaków.