Odpust Młodych – Gniezno

Wypoczęci po piątkowym Święcie Młodych, młodzi w sobotni poranek wyruszyli na pielgrzymi szlak, którego metą było Wzgórze Lecha w Gnieźnie z majestatyczną katedrą i relikwiami św. Wojciecha, aby uczestniczyć w uroczystościach odpustowych ku czci tego wielkiego świętego. Wszystkich, którzy zdecydowali się na pieszy marsz, pobłogosławił ks. kan. Mirosław Kędzierski.

Pielgrzymi po dotarciu do Gniezna uczestniczyli w Mszy Świętej, którą koncelebrowali przybyli wraz z grupami duszpasterze młodych. Obecny był także diecezjalny duszpasterz młodych ks. Michał Bubacz. Eucharystii przewodniczył biskup sosnowiecki nominat Artur Ważny.

Po Eucharystii i obiedzie w ogrodach Centrum Edukacyjno-Formacyjnego młodzież wysłuchała brata Macieja oraz bawiła się na koncercie chrześcijańskiego rapera Cukier. Nasza młodzież w  sobotni wieczór uczestniczyła też w nieszporach i procesji z relikwiami św. Wojciecha ulicami miasta. W niedzielne przedpołudnie część naszej młodzieży wzięła udział w sumie odpustowej, podczas której otrzymała z rąk Prymasa Polski Pismo Święte.