Odpust ku czci św. Jerzego i Spotkanie Młodych w Kłecku

Po raz kolejny przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość odpustową ku czci św. Jerzego. Świętowanie wpisało się tradycyjnie w diecezjalne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha i miało wyjątkowy charakter, gdyż było przede wszystkim świętem ludzi młodych. Do naszej parafii przybyli oni z wielu miejsc archidiecezji, aby wspólnie się modlić, ale także radośnie przeżywać czas spotkania i wspólnoty. Kłecko stało się dziś jednym z przystanków na ich pątniczym szlaku prowadzącym do grobu św. Wojciecha.

Świętowanie rozpoczęła uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem księdza biskupa Radosława Orchowicza. Podczas Eucharystii szczególną modlitwą objęto młodzież z archidiecezji. W skierowanym do zgromadzonych słowie ksiądz biskup podkreślił znaczenie słuchania Pana Jezusa i odwagi pójścia za Nim mimo licznych propozycji i pokus współczesnego świata. Zaznaczył, że tylko idąc za Jezusem jesteśmy w stanie dostrzec w drugim człowieku bliźniego oraz dojść do chwały życia wiecznego. Po zakończonej Eucharystii młodzież wraz z księżmi oraz mieszkańcami naszego miasteczka w radosnej atmosferze zatańczyła wspólnie „belgijkę”. Następnie wszyscy udali się do ogrodów plebanijnych, gdzie czekała na nich ciepła kolacja oraz słodki poczęstunek.

Spotkanie zakończyła Modlitwa Uwielbienia, którą poprowadził ks. Krzysztof Brzykcy wraz z państwem Karoliną i Adamem Sendrowskimi. Po końcowym błogosławieństwie oraz Apelu Jasnogórskim, który poprowadził ks. Mikołaj, uczestnicy udali się na nocleg, aby następnego dnia wczesnym rankiem wyruszyć w dalszą drogę do grobu św. Wojciecha. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wyjątkowego dnia oraz tym, którzy swoją obecnością i modlitwą współtworzyli piękne świadectwo wiary.