„Od Szawła do św. Pawła” – Młodzieżowa Droga Krzyżowa

DSCN3674Dzisiejszy świat, a zwłaszcza świat młodych ludzi potrzebuje świadków, którzy wskażą im właściwą drogę do nieba. Kościół przez wiele wieków zrodził wspaniałych heroldów – głosicieli Słowa Bożego. Piątkowego wieczoru, podczas tej Drogi Krzyżowej młodzież przedstawiła postać św. Pawła. Najpierw oczywiście był Szawłem – prześladowcą Chrystusa, który dyszał rządzą zabijania, a później stał się Pawłem – apostołem Dobrej Nowiny.

DSCN3601
  Mały Szaweł – Nikodem Kwacz

Młodzież przedstawiła na początku Drogi Krzyżowej krótki życiorys św. Pawła. Poprzez krótką pantomimę przekazali widzom najważniejsze wydarzenia z życia „apostoła narodów”. Całe rozważania, do kolejnej już w tym Wielkim Poście, Młodzieżowej Drogi Krzyżowej oparte były o fragmenty jego listów. W ten sposób podkreślono bogactwo treści słów św. Pawła.

 Na koniec młodzież prosiła słowami: „daj  łaskę wiary i odwagi, aby szli przez świat i głosili swoim życiem Słowo Pana. Niech męka i śmierć Jezusa Chrystusa wydadzą w nas owoce w postaci naszego, osobistego nawrócenia. Dziękujemy Ci za współczesnych świadków i apostołów, których spotykamy na naszych drogach kalwaryjskich, gdzie rządzi przemoc, wojny, pieniądz, kult urody. Prosimy Cię, daj nam nowe serce, serce czyste!”

Leave a Reply