Od Jerzego do Wojciecha

W dniu wczorajszym, po raz kolejny w naszej parafii przeżywaliśmy odpust ku czci św. Jerzego, który wpisuje się w diecezjalne uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha. Było to przede wszystkim święto ludzi młodych, którzy przybyli do naszej wspólnoty z wielu miejsc archidiecezji gnieźnieńskiej, aby wspólnie się modlić, bawić, razem spędzić czas. Kłecko to przystanek na ich pątniczym szlaku do grobu św. Wojciecha.

Spotkanie Młodych rozpoczęła Uroczysta Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Michała Bubacza, diecezjalnego duszpasterza młodzieży. Po zakończonej Eucharystii młodzież, księża i mieszkańcy naszego miasteczka tradycyjnie zatańczyli „belgijkę”. Następnie wszyscy udali się do ogrodów plebanijnych na ciepłą kolację i coś słodkiego.

Spotkanie zakończyła Modlitwa Uwielbienia, którą poprowadził ks. Tomasz Mrug, a słowo do zebranych wygłosił brat Maciej z Taize.