Od Beatyfikacji do Kanonizacji Jana Pawła II w kłeckiej parafii [wideo]

Wszystko zaczęło się 1 maja 2011 r. w  dniu beatyfikacji sługi bożego Jana Pawała II. Podczas pierwszego parafialnego festynu rodzinnego wspólnie tworzyliśmy serce z żywych kwiatów dla „naszego” papieża, braliśmy udział w konkursie wiedzy i smakowaliśmy ogromnego tortu  w kolorach biało-czerwonych. Mijały kolejne lata, a formuła festynu  nabierała coraz okazalszych form. Mieśliśmy okazję spotkać się z twórcami Konstytucji 3 Maja oraz walecznymi kosynierami.

Jednak w tym roku pojawił się wyjątkowy gość, który podbił serca wszystkich uczestników festynu. W symbolicznym papamobile w asyście ochrony przybył do Kłecka św. Jan Paweł II, który błogosławił dzieci i częstował swoimi ulubionymi kremówkami!

Postać Jana Pawła II jest swoistą klamrą, która spina w jedną całość wszystkie nasze majowe spotkania. Nabożeństwa majowe, które rozpoczynały nasze spotkania oraz Apel Jasnogórski, który finalizował  wspólne śwętowanie, kreśliły ramy pontyfikatu naszego wilekiego rodaka. To właśnie nabożeństwo do NMP oraz zawierzenie jej swojego życia w słowach Totus Tuus ukazywały wielką miłość i zaufanie Karola Wojtyły do matki naszego Boga. Chcemy wyrazić ogromne Bóg załpać wszystkim osobom i instytucją, które wspierały nas i pomagały w realizacji dzieła jakim były coroczne rodzinne  festyny parafialne.

Leave a Reply