Nowi ministranci w naszej parafii [wideo + fotorelacja]

ministrancinowi25 grudnia w Uroczytość Narodzenia Pańskiego podczas Mszy Świętej, uroczyście przyjęto do grona ministrantów pięciu nowych chłopców, którzy przez ostanie miesiące jako kandydaci pod opieką ks. Zbyszka  przygotowywali się do pełnienia tej funkcji.

Dziękujmy Bogu i wychwalajmy Jego święte Imię za to, że powiększyło się grono służących Panu w Jego świątyni. Nowych ministrantów wspierajmy modlitwą i otaczajmy wdzięczną opieką. Miłosiernemu Bogu polecajmy również ich rodziców, rodzeństwo i bliskich; niech zawsze towarzyszy im Boże błogosławieństwo. Przez Chrystusa, Pana naszego. Tymi słowami specjalnego obrzędu  przyjęcia do służby liturgicznejołtarza  ks. proboszcz wyraził radość całej wspólnoty parafialnej z nowych „rycerzy Chrystusa”. Przyjęci ministranci przywdziali specjalne stroje tzw. reweredny.

Nowi ministranci w kolejności alfabetycznej:  Mateusz Krzyżanowski, Piotr Libert, Bartłomiej Maćkowiak, Jakub Stefański, Dominik Woźniak. Poniżej fotorealcja i filmik

Leave a Reply