Nowi ceremoniarze i lektorzy w naszej parafii

„Każdego jak tu jesteście chce Jezus. To On was wybrał, On was zaprasza. Trzeba, abyśmy sobie uświadomili, że każdy z nas jest dotknięty takim wyborem, taką miłością Jezusa”. – mówił ks. bp Radosław Orchowicz podczas homilii do zgromadzonych w katedrze gnieźnieńskiej.

W sobotę 14 maja w Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie, ks. bp Radosław Orchowicz ustanowił do pełnienia posługi ceremoniarza i lektora kilkuset młodych chłopaków. Wśród nowo pobłogosławionych byli nasi ministranci i lektorzy. Do stopnia ceremoniarza zostali powołani Radek Woźniak i Jakub Maciuszek; do funkcji lektora Rafał Miedzianowski, Kacper Korobacz, Kacper Pacześny i Filip Łagoda. Uroczystą Mszę Świętą o godz. 12:00 wraz z obrzędem błogosławieństwa sprawował ks. bp Radosław Orchowicz. Wspólnie z nim Eucharystię koncelebrowali kapłani, którzy na co dzień są opiekunami LSO. W intencji Radka, Jakuba, Rafała, Filipa i Kacprów modlił się ks. Adam.

Przed całą ceremonią w seminarium odbyła się konferencja formacyjno-organizacyjna, podczas której kandydatom przybliżono jak działa i jakie są zadania grona ceremoniarzy i lektorów.

Wszystkim nowym ceremoniarzom i lektorom, a szczególnie naszym chłopakom życzymy gorliwości i sumienności podczas wykonywania powierzonych im obowiązków, dla dobra swojego i wspólnoty, pośród której posługują.