Noc Świętych w Kłecku [zdjęcia]

jadwiga31 października 2012 r., po raz pierwszy w kłeckiej parafii została zorganizowana dekanalna Noc Świętych pod hasłem „Wierzę w Świętych obcowanie”. Modlitewne czuwanie w kłeckiej świątyni rozpoczęło się od procesyjnego wniesienia relikwii świętych i błogosławionych (przez młodzież przebraną za poszczególnych świętych).

Młodzież podczas wprowadzenia przedstawiła sylwetki: św. Jadwigi Śląskiej – patronki kłeckiego kościoła, bł Jana Pawła II, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, św. Ojca Pio, bł. Edmunda Bojanowskiego oraz bł . Marii Karłowskiej. Kolejnym punktem modlitewnego czuwania były Nieszpory, po których rozpoczęła się procesja ulicami Kłecka podczas której odśpiewano Litanię do wszystkich świętych. Modlitewne spotkanie zakończyło się Apelem Jasnogórski. Przed ołtarzem została umieszczona dekoracja, na której znalazły się imiona i nazwiska zmarłych w tym roku parafian w ich intencji została odmówiona dziesiątka różańca świętego.

Dla najmłodszych dzieci  zorganizowano konkurs na najciekawsze przebranie przedstawiające swojego świętego patrona (wyniki konkursu w niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 11.30). Na modlitewne czuwanie przybyła również młodzież z Parafia p.w. św. Michała Archanioła w Mieścisku z ks. Krystianem Moleckim.

Leave a Reply