Noc Świetych

Celem życia każdego człowieka jest świętość, znajdująca się w zasięgu jego ręki. To właśnie ten cel nadaje sens życiu każdego z nas. 

Tradycyjnie, 31 października przeżywaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej NOC ŚWIĘTYCH. Na wspólne świętowanie, podobnie jak w latach ubiegłych zaprosiło Sołectwo Gorzuchowo. To już 8 takie spotkanie w Gorzuchowie, a dzięki uprzejmości mieszkańców wioski mogliśmy na chwilę zatrzymać się i przypomnieć sobie o tym, co tak na prawdę ważnego jest w świątecznym przeżywaniu najbliższych dwóch dni, co jest ich istotą. Tegorocznej modlitwie patronowała błogosławiona Rodzina Ulmów. Spotkanie rozpoczęło się przy figurze Matki Bożej, następnie wszyscy zebrani procesyjnie przeszli pod figurę św. Wawrzyńca, gdzie odmówiono Litanię do Wszystkich Świętych. Nie zabrakło również życzeń dla ks. Proboszcza, który jak sam powiedział nabył dziś prawa emerytalne. Na zakończenie, jako że: „dynia jest do jedzenia, a nie do straszenia” wszyscy skosztowali pysznej zupy dyniowej oraz pysznego ciasta.