NMP Królowej Polski.

Szczęśliwe narody, które mają taką historię, jak Polska, szczęśliwszego od was nie widzę państwa, gdyż wam jedynym zechciała być Królową Maryja, a to jest zaszczyt nad zaszczyty i szczęście niewymowne; obyście to tylko zrozumieli sami”. – papież Innocenty XII

Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę została odprawiona o godzinie 11:30, a przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Kędzierski. W swojej homilii przedstawił historię o tym jak Maryja została Królową Polski.

 Więcej tutaj: Królowa Polski.

Na zakończenie Eucharystii odśpiewano „Boże Coś Polskę…”. Następnie uroczystości przeniosły się pod pomnik Obrońców Kłecka, gdzie odśpiewano hymn a poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów. Kilka słów do zgromadzonych powiedział Burmistrz Gminy Kłecko – Adam Serwatka. Wspólnie odśpiewana „Rota” zakończyła oficjalne uroczystości.

Leave a Reply