Niepodległa

Do bycia dumnymi z symboli narodowych, dumnymi z naszego języka ojczystego i dumnymi z tego, że jesteśmy Polakami zachęcał ks. kan. Mirosław Kędzierski podczas uroczystej Eucharystii z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Proboszcz przewodniczył w naszej świątyni parafialnej Mszy Świętej za Ojczyznę w 105. rocznicę odzyskania niepodległości. To już ponad sto lat od momentu gdy Polska po 123 latach niewoli i nocy zaborów ponownie zaistniała na mapie Europy. Obecności tej nie zniszczyło szaleństwo faszyzmu, okowy komunizmu, ani nasze słabości i lęki.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, delegacje organizacji społecznych działających na terenie naszej gminy, poczty sztandarowe, społeczność szkolna wraz z nauczycielami oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy naszego miasteczka i okolic. Na zakończenie zgromadzeni odśpiewali „Boże coś Polskę…”, po czym w uroczystym pochodzie przeszli pod pomnik Obrońców Kłecka gdzie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.

Po uczcie duchowej i oficjalnych uroczystościach, mieszkańcy spotkali się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych i smakowaniu przepysznych Rogali Marcińskich, bo w Wielkopolsce niepodległość pachnie rogalami.