Niedziela ŚDM w Dębnicy [zdjęcia]

DSCN2708W Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata w parafii w Dębnicy ruszyła w naszym dekanacie akcja „Niedziela ŚDM”. Co to za niedziela? Kto o tym słyszał? Otóż jest to akcja mająca na celu promowanie wydarzenia, które będzie miało miejsce już  w lipcu 2016 roku. Od 20 do 25 lipca 2016 r. w naszym dekanacie będziemy gościć młodzież z całego świata przybywającą na Światowe Dni Młodzieży.

Ostatnia niedziela roku liturgicznego była okazją, aby w parafii w Dębnicy poruszyć temat ŚDDSCN2702M 2016. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Ustanowienie Światowych Dni Młodzieży było kolejnym etapem troski Jana Pawła II o młodzież, którą wyrażał od pierwszych chwil swego pontyfikatu. Już podczas inauguracji swojego pontyfikatu, powiedział do młodych: „Wy jesteście przyszłością świata, wy jesteście nadzieją Kościoła. Wy jesteście moją nadzieją”.

WolontariuszeDSCN2687 wraz z ks. Damianem podczas Mszy św. promowali wydarzenie. Zachęcali przede wszystkim do zaangażowania się do pracy i pomocy w organizację oraz przeżywanie ŚDM w naszym dekanacie. Udzielając informacji na temat samego przezywania prosili o otwarcie drzwi swojego domu dla braci i sióstr z zza granicy. Jak sam ksiądz powiedział „Gość w dom – Bóg w dom!”, a więc przyjąć kogoś w progi domu to nic innego, jak przyjąć Chrystusa.

Młodzież przy tej okazji rozprowadzała różne gadżety, które są cegiełką na wyjazd dla wolontariuszy z dekanatu. Ks. Damian podziękował też pięknie działającym tam wolontariuszom. Liczymy, że otwartych drzwi i serc nie zabraknie, a wolontariuszy przybędzie!

Leave a Reply