Niedziela Palmowa [zdjęcia]

DSCN4057Niedziela Palmowa w Kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed ukrzyżowaniem. Prezentacja palm przygotowanych przez poszczególne wioski towarzyszyła parafialnym obchodom Niedzieli Palmowej w Kłecku. W przygotowanie i przebieg szczególnie aktywnie zaangażowali się najmłodsi i ich rodzice.

DSCN4067Od kilku dni w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty związane z przygotowaniem palm. Wycinały, kleiły i dekorowały dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami. Aktywnie zaangażowana była też młodzież. Palmy przygotowała również każda z należących do parafii miejscowości. Ich uroczysta prezentacja odbyła się podczas Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem proboszcza parafii ks. Mirosława Kędzierskiego. Szczególną inwencją twórczą wykazały się dzieci ze Świetlicy Sióstr Służebniczek Maryi, które przygotowały palmę w barwach narodowych, złożoną z 1050 kwiatów dla uczczenia 1050. rocznicy Chrztu Polski.

W najbliższą środę o godzinie 20.00 zapraszamy do amfiteatru miejskiego w Kłecku na Drogę Krzyżową przygotowaną przez młodzież, która słowem, muzyką i teatrem cieni pragnie wprowadzić parafian w czas przeżywania męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Będzie to jednocześnie zwieńczenie odbywających się co piątek inscenizowanych Młodzieżowych Dróg Krzyżowych.

Leave a Reply