Niedziela Palmowa

Raduj się wielce, Córo Syjonu, wołaj radośnie, Córo Jeruzalem! Oto Król twój idzie do ciebie, sprawiedliwy i zwycięski. Pokorny – jedzie na osiołku, na oślątku, źrebięciu oślicy.

Niedziela Palmowa w Kościele katolickim rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia tego dnia jest pamiątką uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy pięć dni przed ukrzyżowaniem. Łączy w sobie zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa i orędzie Męki. Wprowadza nas w przeżycie Wielkiego Tygodnia, w którym Kościół sprawuje „zbawcze misteria dokonane przez Chrystusa”.

W sobotnie przedpołudnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się warsztaty związane z przygotowaniem palm. Wycinały, kleiły i dekorowały dzieci wspólnie z rodzicami i dziadkami. Palmy zostały zaprezentowane w niedzielne przedpołudnie podczas procesji, która o godz. 11:00 wyruszyła z kłeckiego rynku. Wierni zgromadzeni na rynku świętowali uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy i śpiewali „Hosanna Synowi Dawidowemu”. Świętowanie zwieńczyła uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. kan. Mirosław Kędzierski.