Niedziela Palmowa 2017

 9 kwietnia w naszej parafii obchodziliśmy dekanalny dzień młodzieży. Został On zapoczątkowany przez św. papieża Jana Pawła II, który pragnął, aby między Światowymi Dniami Młodzieży młodzi ludzie spotykali się w swoich diecezjach i wspólnie dzielili się swoją wiarą. W naszej archidiecezji obchody są organizowane w wymiarze dekanalnym.

O godzinie 11:15 spotkaliśmy się na kłeckowskim rynku, gdzie proboszcz odczytał Ewangelię opisującą wjazd Jezusa do Jerozolimy. Rodzice, dzieci oraz młodzież w drodze do kościoła w barwnym pochodzie, z palami w ręku, witała Jezusa jadącego na osiołku.

W kościele braliśmy udział w Mszy św. w intencji młodzieży. Na jej zakończenie odbyła się prezentacja palm przygotowanych przez poszczególne wioski naszej parafii. Wszystkie były bardzo piękne.

Po Mszy świętej w GOKu była przygotowana pyszna zupa pomidorowa oraz przedstawienie o św. bracie Albercie wystawione przez młodzież z Mieściska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za obecność.

Leave a Reply