Niedziela Dobrego Pasterza [zdjęcia]

IMG_6890Dobry Pasterz to ten, który dba i zna swoje owce. Ale aby być dobrym pasterzem należy iść za Jezusem, który jest wzorem wszystkich pasterzy. Chrystus przychodzi w cichości serca i woła do każdego z nas. Tylko od nas zależy czy będziemy chcieli usłyszeć to wołanie i na nie odpowiedzieć. Tak właśnie budzi się ludzkie powołanie do bycia kapłanem, siostrą zakonną, żoną i mężem. Bóg powołuje wszystkich do świętości i realizowania swojego życia w oparciu o Boże przykazania. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza nam o tym przypomina.

 

Z tej okazji naszą parafię odwiedzili alumni Wyższego Prymasowskiego Seminarium Duchownego w Gnieźnie wraz z vice-rektorem ks. dr Maciejem Olczykiem, aby wspólnie się modlić o nowe powołania i opowiedzieć o swoim osobistym powołaniu do służby sakramentalnej w Kościele.

Podczas Mszy świętej o godz. 11.30 do grona ministrantów zostali przyjęcie 4 kandydaci, którzy złożyli uroczyste przyrzeczenie w obecności wspólnoty parafialnej i przywdziali białe komże i rewerendy, kończąc w ten sposób okres przygotowania i rozpoczynając służbę w Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Również podczas tej Eucharystii swój jubileusz 55-lecia istnienia Koła obchodzili kłeccy pszczelarze, dziękując Bogu za ponad pół wieku działalności swojego związku oraz obfite plony. W swojej homilii ks. diakon Jarek Wesołowski, porównał pracę pszczelarza do działania Boga, który w cichości i z dala od codziennego zgiełku działa w ludzkich sercach. Tak samo pszczelarze często z dala od zgiełku miast, dbają o swoje rodziny pszczele, które wykonują tytaniczną pracę zapylając nasze uprawy i drzewa, dostarczając nam tym samym pysznego przysmaku w postaci miodu.

Ks. proboszcz podkreślił, że obecnośc kłeckich pszczelarzy możemy „poczuć” podczas sprawowania każdej Eucharystii w naszej parafii, a to za sprawą woskowego Paschału, który każdego roku jest w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocne ofiarowywany przez Kłeckie Koło Pszczelarzy. A Liturgia Wigilii Paschalnej przypomina o pracy pszczelego roju i jej owocach.

O godz. 17.00 w kościele parafialnym odbyło się spotkanie alumnów z parafianami, podczas którego kandydaci do posługo kapłańskiej opowiedzieli o swojej osobistej drodze w odkrywaniu powołania oraz przedstawili film o codziennym życiu w murach gnieźnieńskiego seminarium.

Leave a Reply