Neoprezbiterzy w naszej parafii.

DSC01892W minionym tygodniu w naszej parafii gościliśmy trzech nowo wyświęconych księży z naszej archidiecezji. Każdy z nich odbywał u nas praktyki. Pierwszym z nich był ks. Maciej Jasiński, który zawitał do nas 4 czerwca w święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Odprawił on Mszę Świętą oraz poprowadził procesję ulicami miasta. Kolejnym kapłanem, który praktykował w naszej parafii był ks. Julian Wawrzyniak. Swoją Mszę Świętą odprawił na zakończenie oktawy Bożego Ciała 11 czerwca. W święto Najświętszego Serca Pana Jezusa przybył do nas ks. Marcin Frątczak.

Podczas tych Mszy Świętych, każdy wygłosił homilię. Nie obyło się również bez życzeń dla nowych kapłanów, a ks. Proboszcz wręczył wszystkim neoprezbiterom kopię obrazu św. Jadwigi z naszego ołtarza głównego, która ma przypominać chwile spędzone w naszej parafii oraz błogosławić kapłanom na nowej drodze ich powołania. Mogliśmy też otrzymać indywidualne błogosławieństwo od nowo wyświęconych księży.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z w/w Mszy Świętych.

Leave a Reply