Najświętsze Serce Jezusa

Jezu cichy i pokornego serca. Uczyń serca nasze według Serca Twego.

W drugi piątek po Bożym Ciele, w Kościele rzymskokatolickim przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu szczególnie należy rozważać miłość, którą Jezus okazał na krzyżu i okazuje podczas Mszy Świętej. Jest to dziękczynienie i uwielbienie, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi, za grzech, które zraniły Najświętsze Serce Jezusa.

Uroczystą Mszę Świętą o godzinie 18:00 sprawował ks. Adam Piechowiak, który w swoim kazaniu mówił o cudzie jaki jest Eucharystia. Po liturgii wyruszyła procesja wokół kościoła, a nabożeństwo czerwcowe zostało odmówione przy troszkę zapomnianej figurze Serca Jezusa, znajdującej się na zewnątrz kościoła. Na zakończenie, tradycyjnie dziewczynki sypiące kwiaty otrzymały od naszych duszpasterzy słodki upominek.