Najpiękniejszy miesiąc maj już za nami… [zdjęcia]

W Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (31 maja) w naszej parafii odbyły się ostatnie nabożeństwa majowe przy figurach, krzyżach, kapliczkach i w kościele parafialnym. Nasi kapłani postanowili też udać się na zakończenie nabożeństw do Gorzuchowa i Wilkowyji. Jak było? Musisz sam zobaczyć! A już od jutra zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym.

Miesiąc maj potocznie nazywany miesiącem imienin Matki Bożej stał się okazją do wspólnotowej modlitwy w wielu miejscach naszej parafii. Mieszkańcy wiosek i miasta gromadzili się przy  kapliczkach, krzyżach i w kościele, aby wychwalać imiona Maryi. Musimy pochwalić też miejsca, gdzie odnowiono figurki bądź są one odnawiane. Ciekawostką też jest, że przy krzyżu na Wilkowyi Osiedlu, pojawiła się w tym miesiącu, po raz pierwszy nowa figurka Maryi Niepokalanej.

Leave a Reply