Najpiękniejsze oblicze Kościoła gnieźnieńskiego u Św. Wojciecha

Po raz kolejny, grupa młodzieży reprezentująca naszą parafię,

wzięła udział w dorocznych obchodach uroczystości odpustowych ku czci Św. Wojciecha. Mimo niesprzyjającej pogody młodzi udali się do Gniezna rowerami, aby spotkać się we wspólnocie swoich rówieśników. Pierwszym przystankiem był kościół Bł. Radzyma Gaudentego, gdzie odbyła się konferencji oraz uwielbieniu. Następnie wszyscy udali się do katedry, aby uczestniczyć w uroczystej Eucharystii. Tutaj wszystkich młodych przwitał Prymas Polski abp Wojciech Polak, mówiąc: „Bardzo się cieszę każdą i każdym z was. Cieszę się, że mieliście odwagę, ochotę i dobrą wolę, by do św. Wojciecha przyjść”, dodając, że rozpoczęta Msza św. inauguruje doroczne uroczystości świętowojciechowe z „najpiękniejszym obliczem gnieźnieńskiego Kościoła – najpiękniejszym, bo młodym”. Oby to oblicze zawsze promieniowało pięknem świętowojciechowej wiary, miłości, zapału i entuzjazmu.