Nagrody dla naszych parafianek za zdolności artystyczne [zdjęcia]

mde

Do Kłecka dotarła ostatnio miła wiadomość. Mija miesiąc od wydarzeń, które miały miejsce 6 stycznia – Uroczystości Trzech Króli. Po raz pierwszy wzięliśmy udział w ogólnopolskim przedsięwzięciu Orszaku Trzech Króli. W ramach orszaku organizowany był konkurs plastyczny  pt. „Czwarty król. Król Miłosierdzia”. Dwie młode parafianki zajęły wysokie noty.

 

  Zosia Żybura z mamą
praca_konkurs[1]
Praca Zosi – Jej „mama jako IV Król”

Do fundacji wpłynęło łącznie 886 prac. Oceniano w pięciu z sześciu kategorii wiekowych: przedszkole, klasy 1-3, klasy 4-6, gimnazjum oraz kategoria prace rodzinne. Przyznano 7 pierwszych miejsc, 7 drugich miejsc, 6 trzecich miejsc, 40 wyróżnień oraz 8 wyróżnień dodatkowych od Jury. Najwięcej nagród i wyróżnień przypadło kategorii klasy 1-3.

Kłecko pokazało po raz kolejny klasę. Prace dwóch naszych parafianek zostały nagrodzone 3 miejscem. Do grona wybranych należą: Aleksandra Ksel – uczennica Gimnazjum im. Władysława Nehringa w Kłecku oraz Zofia Żybura – uczennica Szkoły Podstawowej im. „Obrońców Kłecka”. W niedzielę (07.02) laureatki otrzymały z rąk duszpasterzy – ks. kan. Mirosława Kędzierskiego (proboszcza)

i ks. Damiana Woźniaka (wikariusza) upominki za udział w konkursie. Ponadto, Ola i Zosia otrzymają jeszcze nagrody z fundacji. Laureatkom konkursu plastycznego gratulujemy!

 

dav
Aleksandra Ksel
DSC_0365
         Praca Aleksandry

Oprócz nagród dla dziewczynek przyznano także dyplomy dla następujących jednostek z Kłecka:

Parafii św. Jerzego i św. Jadwigi w Kłecku
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku
Przedszkola Niepubliczne Akademia Małego Odkrywcy w Kłecku

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego za ich inwencję twórczą! Jednak nie można zapomnieć o dyrektorach szkół i przedszkoli, katechetach i wychowawcach klas, którzy wsparli inicjatywę na rzecz promocji parafii i miasta Kłecka. W sposób szczególny dziękujemy p. Renacie Dudzie i Jolancie Leśnej za zebranie prac i dopięcie wszystkiego „na ostatni guzik”. Dziękujemy!

 

 

Leave a Reply