Nabożeństwo fatimskie

Ofiarujcie się za grzeszników i mówcie często, zwłaszcza gdy będziecie ponosić ofiary: »O Jezu, czynię to z miłości dla Ciebie, za nawrócenie grzeszników i za zadośćuczynienie za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. – mówiła Matka Boża do dzieci w dniu 13 lipca 1917 roku.

Lipcowe objawienie Matki Bożej w Fatimie jest uważane za najważniejsze. Podczas tego spotkania ujawnione zostały „tajemnice fatimskie”. Maryja nazwała siebie Królową Różańca. Umożliwiła im także zajrzenie do piekła, mówiąc że dzięki kultowi Niepokalanego Serca wiele dusz uniknie potępienia.

W naszej parafii tradycyjnie nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 20:00. Słowo do zebranych wygłosił ks. Proboszcz, który przybliżył czym jest pierwsza tajemnica fatimska. Podczas procesji rozważania różańcowe prowadził ks. Mikołaj, a wszystko zakończył Apel Jasnogórski przy kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.